PEUGEOT PARTNER FURGONI I VITIT 2019

PEUGEOT e re PARTNER: Furgoni ndërkombëtar i vitit 2019

PEUGEOT e re PARTNER zgjidhet Furgoni ndërkombëtar për vitin 2019, çmim që njeh përkushtimin e ekipeve të PEUGEOT në një projekt që është në qendër të strategjisë së zhvillimit të markës, dhe që i jepet për të pestën herë që kur trofeu u krijua në vitin 1992.

DAKAR 2018

Dakar 2018: Fitorja e tretë rradhazi për Peugeot

Pas 8793 kilometrave të dunave, kalimeve malore, shtigjeve shkëmbore dhe rreziqeve të ndryshme përmes Perusë, Bolivisë dhe Argjentinës, ekipi i Carlos Sainz / Lucas Cruz i dha Peugeot 3008 DKR Maxi një fitore të mrekullueshme për Rallyin e 40-të të Dakarit.

Peugeot 508: Makina me e bukur e vitit

Peugeot 508: Makina më e bukur e vitit 2018 në Europë

Peugeot mori dy çmime në Festivalin e 34-të Ndërkombëtar të Automobilave të mbajtur më 29 janar 2019 në Hotel des Invalides në Paris. Peugeot 508 i ri fitoi çmimin Grand Prix për makinën më të bukur të vitit 2018 dhe Koncepti Peugeot e-LEGEND mori Çmimin e Madh Prix për Konceptin më të bukur të vitit. Peugeot 508 fitoi çmimin me mbi 34% të votave.

Per here te katert, motori i benzines PureTech merr cmimin

Për herë të katërt, motori i benzinës PureTech merr cmimin "Motori i vitit"

23.3.2017 Motori Turbo PureTech 110 S&S dhe 130 S&S me tre cilindra benzinë në kategorinë 1L deri në 1.4L u zgjodh "Motori i Vitit" për herë të katërt! Gjenerata e re e motorit PureTech vjen me një performancë të përmirësuar në rritje të efikasitetit duke reduktuar konsumin. Këta motorë garantojnë: