Njihuni me hatchback-un kompakt PEUGEOT 308 me një temperament edhe më të theksuar,
për një udhëtim krejt ndryshe pas nje timoni të PEUGEOT i-COCKPIT® dixhital.

DIZENJO

PROJEKTIM I RAFINUAR

PEUGEOT 308

PEUGEOT 308 është përmirësuar përmes ngjyrës së re Vertigo Blue që tregon guximin e saj, si dhe me dizajnin e tij të rafinuar dhe të hijshëm. Pjesa e përparme ekspresive, e cila mban logon e markës, zbulon fuqinë e automjetit me kofanon e re, grilën vertikale i e dizenjuar si tabelë shahu si dhe parakolpëve dinamikëi

Fenerët

PEUGEOT 308: full LED

Dritat e pasme

PEUGEOT 308

Detajet e brendshme

PEUGEOT 308

Komforti

PEUGEOT 308

Tavani panoramik

PEUGEOT 308

TË GUXIMSHËM

Për të forcuar karakterin e tij, Peugeot 308 ka një nënshkrim të lehtë të integruar në fenerët FULL LED i të cilat nënvizojnë temperamentin e tij ditë e natë. Sofistikimi i saj teknologjik është i dukshëm me dritat e dites të mjegullës LED.i.

NGA ATA QË NDJEKIM

Në pjesën e pasme, në shikim të parë, ju do të magjepseni nga dritat moderne që dallohen menjëherë në formën e tre kthetrave të luanit, të cilat janë një simbol i markës.

BRENDËSI ELEGANTE

Lëreni veten të joshet nga hijeshia e brendshme e lëmuar dhe e pastër e PEUGEOT 308, materialet e tij me cilësi të lartë dhe detaje jashtëzakonisht të përsosura.

KOMFORTI MBI TË GJITHA

Para dhe prapa, uluni rehat në sediljet e dizajnuara me kujdes, të përshtatura ergonomikisht dhe shijoni rrugën me PEUGEOT 308 më shumë se kurrë më parë.

QETËSI DHE FRYMËZIM

Në këtë brendësi elegante, ju do të ndiheni të qetë nën tavanin panoramiki , me një perde mbrojtëse, e cila gjithashtu i kënaq udhëtarët para dhe mbrapa.PEUGEOT i-COCKPIT®

EKSPERIENCA UNIKE E DREJTIMIT

PEUGEOT 308

Brenda, kënaquni me një ambient që është krijuar saktësisht për të pasuruar ndjesitë tuaja gjatë drejtimit.
Zbuloni kënaqësinë e lëvizjes më të shkathët dhe instiktive të ofruar nga PEUGEOT i-COCKPIT® me një timon lëkure, panel instrumentash dixhital dhe ekran me prekje me pamjen e tij të hijshme.

Motorët

Efiçiencë e befasueshme

PEUGEOT 308

Për nivelin më të lartë të performancës dhe kënaqësinë e jashtëzakonshme të drejtimit, PEUGEOT 308 mund të pajiset me gjeneratën e fundit të motorëve me benzinë PureTech, ose naftë BlueHDi. Në varësi të motorit, PEUGEOT 308 mund të pajiset me një transmision manual BVM6 ose transmetim automatik EAT8i e cila ofron ndryshime të shpejta dhe të sakta të raporteve.

TЕKNOLOGJIA

PEUGEOT 308


PEUGEOT 308 është e pajisur me sistemet më të fundit të asistencës së drejtimiti, të tilla si kontrolli i lundrimit adaptiv, Frenimi i Sigurisë Aktive për frenimin automatik të emergjencës, paralajmërimin e përplasjes ose sistemin e monitorimit aktiv të pikës së verbër.
Në udhëtime të gjata mund të përfitoni nga pajisjet e përparuara: sistemi i zbulimit të lodhjes, njohja dhe rekomandimet e shenjës së kufirit të shpejtësisë,drita të gjata/ulëta automatike, sistem paralajmërimi i largimit nga korsia.
Manovrimi në hyrje dhe dalje të parkingut është plotësisht i sigurt falë sistemit Visiopark 1i ose Park Assist.i


SHËRBIME TË LIDHURA

PËRMIRËSONI PËRVOJËN TUAJ ME PEUGEOT 308

PEUGEOT 308

GALERIA