SUV 3008Zbuloni SUV-in e ri PEUGEOT 3008 dhe stilin e tij unik revolucionar me kodet SUV tashmë të provuara. Linjat e saj të fuqishme ndërthurin fuqinë dhe përsosjen, dinamizmin dhe elegancën. PEUGEOT i-Cockpit® modern si dhe gama e teknologjive inovative të instaluara, janë krijuar për të rritur komoditetin dhe sigurinë tuaj. Falë motorëve efikas PLUG-IN HYBRID, BENZINË dhe NAFTË, përjetoni kënaqësinë e vërtetë të drejtimit.

DIZENJO E RINOVUAR*

*Dizenjo inspiruese

SUV PEUGEOT 3008

Linja e jashtme të SUV PEUGEOT 3008 të ri theksojnë karakterin e tij unik, energjinë dhe ekulibrin e përsosur. Pjesa e përparme e re i jep një identitet të mrekullueshëm. Ky model shënon fillimin e një epoke të re të guximshme të modernitetit.

PJESA BALLORE E RINOVUAR

SUV PEUGEOT 3008

FENERËT E RINJ

SUV PEUGEOT 3008

AKSESORËT E KROMUAR

SUV PEUGEOT 3008

KOLEKSIONE TË REJA ALUMINI

SUV PEUGEOT 3008 - 19’’ San Francisco

PJESA E PRAPME E RE

SUV PEUGEOT 3008

PAMJE E RE

Pjesa e përparme e fuqishme dhe e rafinuar e SUV PEUGEOT 3008, me grilën vertikale pa kornizë së bashku me fenerët, paralajmëron kodet estetike të së ardhmes.

FENERËT E RINJ

Fenerët e rinj të teknologjisë LED, të disponueshëm nga niveli i parë i pajisjeve, përbëjnë nënshkrimin e ndritshëm të markës me karakteristikën "dhëmb luani" Në versionet kryesore, dritat e plota LED përfshijnë funksionin Static Directional Lighting (SDL) që optimizon shikimin në kthesë.i.

AKSESORËT E KROMUAR

Detajet e vendosura në pjesën e përparme shtrihen në fenerët dhe vazhdojnë të krijojnë një hark në çati që përfundon në spoilerin e pasmë. E sofistikuar dhe dinamike, kjo linjë ndjek lëvizjen e siluetit të SUV-it të ri PEUGEOT 3008.

KOLEKSIONE TË REJA ALUMINI

Disqet e reja alumini 19’’ San Francisco i, me një shkëlqim diamanti dhe dizenjo krejtësisht të re, dhe me harqet e gjera të rrotave, rrisin dinamikën e fuqishme të SUV PEUGEOT 3008.

DRITAT E PASME TË REJA

Në pjesën e pasme, dritat e reja PEUGEOT me teknologji Full LED përfshijnë drita dalluese 3D në formën e kthetrave të luanit dhe treguesve të drejtimit. Fenerët janë të mbuluar me xham të errët, duke zgjatur hapësirën e bagazhit në të dy anët e automjetit, i cili rrit vizualisht pjesën e pasme të automjetit dhe i jep asaj një pamje më sportive.

OPSIONI "BLACK PACK"

SUV PEUGEOT 3008
SUV PEUGEOT 3008
SUV PEUGEOT 3008 – 19’’ Washington

Jepni SUV-it tuaj të ri PEUGEOT 3008 edhe më shumë dinamizëm dhe elegancë, ekskluzivisht në versionet GT dhe GT Pack, me opsionin "Black Pack" dhe elementet specifike "të zeza".
- Grilë me simbole të pikturuara në ngjyrën ekskluzive të Dark Chrome
- Monogramet "3008", "GT" dhe "PEUGEOT" janë në ngjyrën Black Satin, që shkon mirë e çatinë.
- Detajet e rafinuara të pasqyrave, çatisë, spoilerit dhe shiritit të parakolpit të pasmë janë pikturuar me të zezë të ndezur.
- Disqet 19'' Washington karakterizohen nga llaku i Black Onyx me ton Black Mist.

EKSPERIENCË E PËRMIRËSUAR

SUV PEUGEOT 3008 SUV PEUGEOT 3008 hybrid

EKSPERIENCË UNIKE ME PEUGEOT i-COCKPIT®

I-Cockpit® i ridizenjuar, simboli i markës dhe një nga elementët kryesorë të ADN-së së tij, e bëjnë përvojën e drejtimit në SUV PEUGEOT 3008 të ri të thjeshtë dhe intuitiv, duke bërë përshtypje për nivelin e lartë të komoditetit dhe sigurisë.
Timoni i tij kompakt me shumë funksione lejon më shumë ndjesi dhe manovrim. Ekrani i ri me prekje me kapacitet 10 "është i kombinuar me lundrim 3D me kontroll zëri dhe teknologji multi touch.i. Tastiera elegante e kromuar Toggle lejon qasje të shpejtë dhe intuitive në veçori të ndryshme komoditeti. Konfigurimi i i ekranit dixhital me cilësi të lartë, personalizohet lehtësishti që do të thotë që drejtuesi nuk i largon sytë nga rruga.
Në versionin plug-in hybrid, PEUGEOT i-Cockpit® përfshin një ekran që ju lejon të keni një pamje të informacionit specifik të drejtimit në panelin e instrumenteve (modaliteti i drejtimit, matësi i nivelit të ngarkesës elektrike dhe autonomia elektrike e mbetur) dhe ekran me prekje, statistikat e konsumit të energjisë (energji elektrike dhe karburant).

SUV PEUGEOT 3008

QËNDRO I LIDHUR

PEUGEOT Connect ofron qasje në shërbimet e lidhura me navigimin TomTomi për të parë informacionin në lidhje me trafikun, parkimin, çmimet e karburantit ose kushtet e motit, etj.
Me funksionin Mirror Screenimund të përdorni aplikacione të përputhshme me Apple CarPlayTM, ose Android AutoTM për të qëndruar të lidhur gjatë gjithë kohës. Ju mund të karikoni telefonin tuaj pa patur nevojën e një kabulli fale teknologjisë wireless.i
Sediljet e pasagjerëve të pasmë kanë dy porta USB për pajisjet e tyre portative.
Risia teknologjike, sistemi Hi-Fi FOCAL® mburret me cilësinë e jashtëzakonshme të zërit.
Altoparlantët qendrorë janë në një ngjyrë të re Bronze Belem, ndërsa altoparlanti i ulët është vendosur nën sediljen e pasagjerit, duke liruar kështu hapësirën në bagazh.

МОТОRI

TEKNOLOGJIA MË E FUNDIT*

*Teknologji inteligjente

Me SUV PEUGEOT 3008, ju keni mundësinë të zgjidhni një motor pa "sakrifikuar" tiparet që prisni nga një automjet PEUGEOT: brendësi e gjerë, vëllim i kënaqshëm i bagazhit dhe, mbi të gjitha, kënaqësi në drejtim.

Motorë me djegie të brendshme

Gama e gjerë e motorëve me djegie të brendshme të SUV PEUGEOT 3008 të ri është e pajisur me sistemin Stop & Start

- Motorët me benzinë ​​për kënaqësi në drejtim dhe performancë të lartë:

  • PureTech 130 kf S&S BVM6,
  • PureTech 130 kf S&S EAT8
  • PureTech 180 kf S&S EAT8.

- Motorët me naftë që kombinojnë performancë të lartë me shkarkime të reduktuara:

  • BlueHDi 130 kf S&S BVM6,
  • BlueHDi 130 kf S&S EAT8.

Transmisioni automatik EAT8i me komandat e zhvendosjes së kohëmatësit dhe kontrollet elektrike, lejon ndryshime të shpejta dhe precize të ingranazheve falë teknologjisë Quickshift. Ky optimizim i ingranazheve rezulton në ekonominë e karburantit dhe komoditetin e përdoruesit dhe intensifikon kënaqësinë dhe rehatinë e automjetit.

SUV PEUGEOT 3008

Motorë hybrid plug-in

PEUGEOT 3008 SUV PLUG-IN HYBRID i ri është i disponueshëm në versionin HYBRID4 (4-rrota, 300 kf). Kombinimi:

  • motor benzine 147 kW/200 kf PureTech
  • dy motorë elektrikë 80 kW / 110 kf

Bateria elektrike 13.2 kWh siguron një autonomi elektrike prej 59 km sipas WLTPi (69 km sipas NEDCi).

Gjithashtu i disponueshëm në versionin HYBRID (2 rrota, 225 kf). Kombinimi:

  • motor benzine 132 kW/180 kf PureTech
  • motor elektrik 80 kW/110 kf

Bateria elektrike 13.2 kWh siguron një autonomi elektrike prej 59 km sipas WLTPi (69 km sipas NEDCi).

TEKNOLOGJIA INOVATIVE

SUV PEUGEOT 3008

Fjala e fundit e sistemeve të "ndihmës në drejtim" në SUV PEUGEOT 3008 rrit më tej komoditetin dhe sigurinë brenda dhe ju shoqëron gjatë e drejtimit automatik.

Zbulimi i shenjave rrugore (njohje e përmirësuar e shenjave rrugore) dhe ndihma në trafik (Drive Assist Plus Pack, "ACC", kontroll i lundrimit përshtatës me funksionin Stop & Go)i, ndihma në mirëmbajtjen e një korsie duke zbuluar se ku përfundon rruga, ose duke analizuar terrenin (monitorimi i pikës së verbër), sistemet e ndihmës janë krijuar për të drejtuar në qetësi të plotë.

Новиот SUV PEUGEOT 3008 – Night Vision помош при возење-слика

NIGHT VISION

Kur udhëtoni natën, sistemi ekskluziv "Night Visioni“ me një kamerë infra të kuqe do të zbulojë praninë e këmbësorëve, ose kafshëve deri në 200 metra, jashtë rrezes së dritave dhe do t'ju paralajmërojë me një sinjal alarmi. Frenimi automatik i emergjencës mund të aktivizohet gjithashtu nëse këmbësorët, ose çiklistët janë afër automjetit.

SUV PEUGEOT 3008 HYBRID

ADVANCE GRIP CONTROL

Advanced Grip Control është një paketë e përbërë nga kontrolli i tërheqjes së optimizuari, goma betoni i dhe me funksionin Hill Assist Descent Controli. Ju lejon të rregulloni mbajtjen në kushte të ndryshme: dëborë, baltë, rërë.

Performanca e lartë e versionit HYBRID4 me 4 rrota siguron tërheqje më të mirë në rrugë, ose në terren të vështirë dhe gjithashtu përfiton nga karakteristika Hill Assist Descent Control.

NIGHT VISION
GRIP CONTROL

GALERIA